Spring til indhold
Ring til Jan+45 42 45 52 02 Kurv
Dansk hjælp før og efter købUdstyr til båd & camperLevering & vilkår
← Til udvalget

Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul

Varenr. GAR-10278

Gør plads til oplysningerne fra vandet under båden.

  • Indgår i visning eller måling af de undervandsdata, modellen understøtter.
  • Vægt: 5.27 lbs (2.39 kg)
  • Strømtilførsel: 10-35 V
  • Strømforbrug: 40 W maximum
Pris pr. stk.
4.099,00 DKK

Inkl. moms. Fragt beregnes ved kassen.

Se leveringsvilkår

Del betalingen med ViaBill eller Anyday

Se beløb og vilkår hos udbyderen. Du vælger betalingsform ved betaling.

Se hvad der følger med – og hvad installationen kræver

Det følger med

  • Marinenetværkskabel (6 ft/1,8 m)
  • Adapter - ledninger til 8-bens hunstik
  • Transducertilbehør
Tekniske oplysninger
Vægt5.27 lbs (2.39 kg)
Maksimal dybde5,000 ft. (1,524 m)
Strømtilførsel10-35 V
Strømforbrug40 W maximum
Produkt/modelGarmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul
ProducentGarmin
Fysisk størrelse (BxHxD)8"×11.2"×3.2" (204 mm × 284 mm × 81 mm)
VandtæthedsklasseIPX7
Understøttede frekvenser50/200 kHz
Garmin Marine Network™ porte1
UrkassematerialeFully gasketed, aluminum and steel housing
TemperaturområdeFrom 5°F til 158°F (from -15°C til 70°C)
Sikring7.5 A
Sikkerhedsafstand for kompas15.75 in. (40 cm)
Sendestyrke25-2,000 W rms
MærkeGarmin
KapslingsklasseIPX7
Installation og valg af tilbehør

Match transducer, frekvenser, stik, skroghældning og display. Et kompatibelt stik alene sikrer ikke alle funktioner.

Installation og kompatibilitet

Kontrollér transducertype, stik, frekvens, effekt, skrogmateriale, deadrise og monteringsform. Placeringen skal give transduceren så rent vandflow som muligt og passe til den kompatible Garmin-enhed.

💡 Mit råd før bestilling

Jeg anbefaler, at model, strøm, stik og monteringsforhold bliver kontrolleret, før Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul bestilles. Du er velkommen til at sende billeder og modelnumre, så hjælper jeg med vurderingen.

Hele produktbeskrivelsen

Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul – udviklet til livet ombord

Med Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul får du ekkolods- eller transducerudstyr til visning af dybde, bund, fisk og struktur under båden. Det er et oplagt valg, når udstyret skal fungere som en gennemtænkt del af bådens samlede installation, og du vil have styr på både kompatibilitet, montering og den praktiske brug ombord.

⚡ Fordele i praksis

  • GSD 24 har et forbedret digitalt ekkolodsdesign til fremragende målangivelse og ydelse på dybt vand.
  • Giver bedre overblik over dybde, bundforhold og fisk.
  • Skal vælges efter kompatibel plotter, stiktype og monteringsform.
  • Kan give et mere detaljeret billede af bundforhold og objekter under vandet afhængigt af den valgte teknologi.
  • Kan indgå i et kompatibelt Garmin-ekkolodssystem sammen med plotter eller black box.
  • Det korrekte valg afhænger af stiktype, frekvens, effekt, skrog og den ønskede monteringsform.

⛵ Velegnet til

  • Fiskeri, dybdemåling og bedre forståelse af bundforhold
  • Nye Garmin-ekkolodsinstallationer og opgraderinger
  • Bådejere, der vil have hjælp til transducer, frekvens, stik og montering

📊 Specifikationer

Produkt/model Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul
Producent Garmin
Fysisk størrelse (BxHxD) 8"×11.2"×3.2" (204 mm × 284 mm × 81 mm)
Vægt 5.27 lbs (2.39 kg)
Vandtæthedsklasse IPX7
Strømtilførsel 10-35 V
Strømforbrug 40 W maximum
Understøttede frekvenser 50/200 kHz
Garmin Marine Network™ porte 1
Urkassemateriale Fully gasketed, aluminum and steel housing
Temperaturområde From 5°F til 158°F (from -15°C til 70°C)
Sikring 7.5 A
Sikkerhedsafstand for kompas 15.75 in. (40 cm)
Sendestyrke 25-2,000 W rms
Maksimal dybde 5,000 ft. (1,524 m)

📦 Indhold i pakken

  • Marinenetværkskabel (6 ft/1,8 m)
  • Adapter - ledninger til 8-bens hunstik
  • Transducertilbehør

🔧 Installation og kompatibilitet

Kontrollér transducertype, stik, frekvens, effekt, skrogmateriale, deadrise og monteringsform. Placeringen skal give transduceren så rent vandflow som muligt og passe til den kompatible Garmin-enhed.

📄 Manualer og dokumentation

💡 Mit råd før bestilling

Jeg anbefaler, at model, strøm, stik og monteringsforhold bliver kontrolleret, før Garmin GSD™ 24 avanceret ekkolodsmodul bestilles. Du er velkommen til at sende billeder og modelnumre, så hjælper jeg med vurderingen.